< Atıl inşaatı mantar üretim bahçesi yaptılar | Mantar Yetiştiriciliği, Mantar Üretimi
Giriş / MANTAR / Atıl inşaatı mantar üretim bahçesi yaptılar
mantar üretim bahçesi

Atıl inşaatı mantar üretim bahçesi yaptılar

İki bacanak, kiraladıkları atıl inşaatın zemin katını mantar üretim bahçesine çevirdi. Üreticiler, ilk hasatta 1.5 ton ürün aldı ve masraflarını da çıkardı.

Samsun’da Büyükşehir Belediyesi’nin desteklerden yararlanan iki bacanak, kiraladıkları atıl inşaatın zemin katını mantar üretim bahçesine çevirdi. İlk adım İlçesi Gıda, Tarım ve Müdürlüğü’nden proje desteği alan işçi Hakan Yıldız, Kıran Mahallesi’nde kiraladıkları bodrum katında kültür mantarı yetiştiriyor. Bacanağı Şaban Kaya ile birlikte mantar üreten Yıldız, annesi, eşi ve baldızına toplattığı mantarları, pazarlara, marketlere, tavukçulara ve manavlara satıyor.

MASRAFI ÇIKARDI
Mantar yetiştiriciliğine 50 gün önce başlayan Hakan Yıldız, “Yakında hasat almaya başlıyoruz. Şu an ikinci üretimimizi yapıyoruz. İlk hasadımızda 1 ton bekliyorduk ama bin 500 tonun üzerinde çıktı. İlk üretimimizde masrafımızı çıkardık. Hasat başına ortalama 8 bin TL kazanıyoruz. Günlük ve taze olduğu için bunları tavukçulara, manavlara, pazarlara satıyoruz. Talep çok. Bir oda daha kuracağız” dedi.

Hakkında admin

Ayrıca bunlara da bakın

mantar

Devlet desteğiyle kurduğu tesiste ‘istiridye mantarı’ yetiştiriyor

Manisa’nın Soma ilçesinde yaşayan Mustafa Baş adıyla adeta kırmızı ete rakip olan İstiridye Mantarı yetiştiriciliğinde ...

5 yorumlar

 1. bizde bu mantar işine başlamak istiyoruz ne yapmamız gerekir.

 2. Hobi olarak başlamak istiyorum küçük bir paket temin imkanı var mı. Herseyi hazır halde olarak satış var mı..

 3. Celal ÇAKIRTAŞ

  Çok değerli kardeşim
  Ben TOKAT – Başçiftlik İlçesinden Celal ÇAKIRTAŞ. Kültür Mantarı yapmak istiyorum. Bu konuda hiç tecrübem yok. Yetiştirmek için Kompost almam lazım. bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim. selamlar.

 4. mustafa deneme

  Bana mutlaka ulaşınız acil mantara başlamak istiyorum.

 5. mantarı anlatın bana.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir