< Mantar Yetiştirmenin Temel Kuralları | Mantar Yetiştiriciliği, Mantar Üretimi
Giriş / Genel / Mantar Yetiştirmenin Temel Kuralları
mantar üretimi

Mantar Yetiştirmenin Temel Kuralları

UYARILAR

Mantar yetiştireceğiniz ortam temiz bir ortam olmalıdır. Ortamda kesinlikle tahta ve ahşap ürünü bulundurulmamalıdır. Kompostların konulduğu odalarda eğer ki Ahşap ve tahta türevi malzemele var ise; bu istenmeyen mantarların çıkışı kaçınılmaz olur. Belirli bölgelerde yalancı mantar, amonyak mantarı, Azot mantarı yada karbondioksit mantarı da denilen mantar türü. Bizim mantar ile alakası yoktur. Kompostların sarmayan Bölgelerinde çıkar ve cıvık bir kıvamı vardır. Çok çabuk bozulur ve Mürekkep kıvamında pis bir görüntü bırakır ve bu ortamlar sineklerin sevdiği bir ortam oluşturur. Acilen koparılarak Kompostlardan ve odadan uzaklaştırılmalıdır. Kompostların ihtiyaç duyduğu iklimsel şartlarının eksik olduğuna işaret eder. Kompost konulan odada yapılması gerekenlerin işlemlerin hatalı veya eksik olduğunun işaretidir. Mantar üretim hanelerde Karton ve kâğıt türevi ürün bulundurmayınız. Yeşil küf sebebi olabilecek gıdalardan uzak bir yer tercih ediniz.

İlk Evrede kesinlikle ışık açmayınız ve ışıklandırmayınız. Zifiri karanlık tercihimizdir. İlk Evrede Kompost üzerine kesinlikle su verilmeyecek. Su ile temas ettirilmeyecektir.

Bizi Takip Etmeye Devam Edin. Saygılarımızla.

Hakkında admin

Ayrıca bunlara da bakın

mantar üretim bahçesi

Atıl inşaatı mantar üretim bahçesi yaptılar

İki bacanak, kiraladıkları atıl inşaatın zemin katını mantar üretim bahçesine çevirdi. Üreticiler, ilk hasatta 1.5 ton ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir