< Pamuk Kompostu | Mantar Yetiştiriciliği, Mantar Üretimi
Giriş / Genel / Pamuk Kompostu
pamuk kompostu

Pamuk Kompostu

Öncelikle pamuk kompostu misel ekimi yapılmış uygun besi ortamının PHını dengelemiş ve sterilize etmiş olmalı. Bu kompostun iç ısısı 25 gün boyunca 26-27C de tutulursa kuluçka sağlıklı tamamlanmış olacak. Pamuk kompostu iç ısısı bakın. Mantarhane iç ısısı demiyorum. Pamuk kompostı iç ısı diyorum ki bunu çok insan anlamıyor. 25 ile 32’C arası olmalıdır. 25’C altında misel sarimi durur. 20’C altında miseller ölür. 32 derecenin üstünde miseller aşırı ısınmadan ölür.

Pamuk hammaddesi suyu çok iyi absorbe edebilen bir materyal. Yetiştirdiğiniz istiridye mantarı bünyesinde % 93 oranında su ihtiva etmesinden dolayı pamuk hammaddesinin istiridye mantarı yetiştiriciliğinde çok önemli bir yeri vardır. Artı hastalıklara karşı çok güçlü ve dirençli bir materyal olmasından dolayı ve yüksek selüloz oranının çok yüksek olmasıyla birlikte istiridye mantarına inanılmaz derecede besleyicilik sağlıyor.

Hakkında admin

Ayrıca bunlara da bakın

mantar yetiştirmek

Mantar yetiştirerek köyden kente göçe ‘dur’ dedi

Maddi zorluklar yaşayınca yerleştiği eşinin köyünde atıl durumdaki tesiste mantar yetiştiriciliğine başlayan Akpınar, ürettiği ürünü ...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir